• Avatar: The Way of Water

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Zeus

    ★★★★

  • Kudzu

  • Men

    ★★★½

  • Song of the Assassins

    ★★½

  • Doctor Who: Legend of the Sea Devils

  • Metal Lords

    ★★

  • The Northman

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Backrooms (Found Footage)

    ★★★½

  • Doctor Who: Eve of the Daleks

    ★★

  • The Grand Tour Presents: Carnage A Trois

    ★★★½

  • Godzilla vs. Hedorah

    ★★★

  • Celia Pacquola: Let Me Know How It All Works Out

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Manhunt: The Night Stalker

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Kate

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Jimeoin: Ramble On

    ★★★

  • Luc Longley: One Giant Leap

    ★★★

  • When the Sun Sets

    ★★★

  • The Grand Tour Presents: Lochdown

    ★★★½

  • Bromance

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Sky, Forest, Village City

    ★★★

  • Daft Punk: Epilogue

    ★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Eer

    ★★★½

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★★

  • Unforgotten

    ★★★½

  • The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

    ★★½

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • The Dry

    ★★★½

  • The Call

    ★★★½

  • Louis' Shoes

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • BABYMETAL - LEGEND - METAL GALAXY (Day 1&2)

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • High Score

    ★★½

  • Kitty Flanagan: Smashing

    ★★★

  • Deep Blue Sea 3

    ★★½

  • The Silencing

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Descent

    ★★★

  • Inheritance

    ★★½

  • Cursed Films

    ★★★

  • The Skywalker Legacy

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Queen + Adam Lambert: Fire Fight Australia

    ★★★½

  • Minari

    ★★½

  • Relic

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Yes-People

    ★★½

  • Deadwater Fell

    ★★½

  • Underwater

    ★★

  • James May: Our Man In…

    ★★★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★½

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • The Grand Tour Presents: Seamen

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Rebooted

    ★★★½