Bethany has logged 55 entries for films during December 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★★
Edit this entry  
30
Gabriel Iglesias: I'm Sorry for What I Said When I Was Hungry

Gabriel Iglesias: I'm Sorry for What I Said When I Was Hungry

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Lion

Lion

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Joy

Joy

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Passengers

Passengers

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Fences

Fences

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Undertaker

The Undertaker

1988
×
★★★½
Edit this entry  
26
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
This Christmas

This Christmas

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
Chico & Rita

Chico & Rita

2010
×
★★★★
Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
20
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★★
Edit this entry  
19
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★½
Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
18
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Ref

The Ref

1994
×
★★★½
Edit this entry  
16
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Edit this entry  
12
White Girl

White Girl

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Frank & Lola

Frank & Lola

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Fits

The Fits

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Hollars

The Hollars

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Guy and Madeline on a Park Bench

Guy and Madeline on a Park Bench

2009
×
★★★½
Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★★
Edit this entry  
04
Loving

Loving

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★★
Edit this entry  
03
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Edit this entry