Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Highway Patrolman

Highway Patrolman

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Uncharted

Uncharted

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tokyo Sonata

Tokyo Sonata

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Walker

Walker

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
964 Pinocchio

964 Pinocchio

1991
×
Read the review Edit this entry  
12
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Swing Time

Swing Time

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mirror

Mirror

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
We Await

We Await

1996
×
Read the review Edit this entry  
05
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Final Flesh

Final Flesh

2009
×
Read the review Edit this entry  
29
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blackhat

Blackhat

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ascent

The Ascent

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Black Stallion

The Black Stallion

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ticks

Ticks

1993
×
Edit this entry  
11
After Blue (Dirty Paradise)

After Blue (Dirty Paradise)

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
Read the review Edit this entry  
25
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Men

Men

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Space Is the Place

Space Is the Place

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
Edit this entry  
18
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
Read the review Edit this entry  
15
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Funny Games

Funny Games

1997
×
Read the review Edit this entry  
13
Another Day at the Office

Another Day at the Office

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry