Sort by

moviedaniel123 has logged 201 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Life Itself

Life Itself

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★½
Edit this entry  
12
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Night School

Night School

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Life Itself

Life Itself

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nappily Ever After

Nappily Ever After

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bad Samaritan

Bad Samaritan

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Nun

The Nun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★½
Edit this entry  
02
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rampage

Rampage

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry