Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Firestarter

Firestarter

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
High Tension

High Tension

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love in the Afternoon

Love in the Afternoon

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★★
Edit this entry  
25
The Seven Year Itch

The Seven Year Itch

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Transformers

Transformers

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jagged

Jagged

2021
×
Edit this entry  
03
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Bubble

The Bubble

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Moonfall

Moonfall

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Windfall

Windfall

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Studio 666

Studio 666

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
After Yang

After Yang

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry