Jake has logged 34 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ball of Fire

Ball of Fire

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
El Dorado

El Dorado

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bigger Than Life

Bigger Than Life

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The More the Merrier

The More the Merrier

1943
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Talk of the Town

The Talk of the Town

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sliver

Sliver

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Two Rode Together

Two Rode Together

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nobody's Fool

Nobody's Fool

1994
×
★★★½
Edit this entry  
21
Twilight

Twilight

1998
×
★★½
Edit this entry  
20
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Leave Her to Heaven

Leave Her to Heaven

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Underworld

Underworld

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Long Gone Summer

Long Gone Summer

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
12
8:46

8:46

2020
×
Edit this entry  
11
Presumed Innocent

Presumed Innocent

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shirley

Shirley

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Defending Your Life

Defending Your Life

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Police Story

Police Story

1985
×
★★★½
Edit this entry  
03
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bull Durham

Bull Durham

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry