Sort by

jane has logged 27 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Confessions of a Dangerous Mind

Confessions of a Dangerous Mind

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wild Portugal

Wild Portugal

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Most Wanted Man

A Most Wanted Man

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Safe House

Safe House

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Latino List

The Latino List

2011
×
Read the review Edit this entry  
01
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry