• Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • Hush

    ★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • Grimsby

    ½

  • Triple 9

    ★½

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★½

  • Kung Fu Panda 3

    ★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • Joy

    ★½

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Krampus

    ★★

  • Creed

    ★★★★½

  • The Big Short

    ★★★★

  • The Good Dinosaur

    ★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • Spectre

    ★★★½

  • The Peanuts Movie

    ★★★½

  • Bridge of Spies

    ★★★½

  • Trumbo

    ★★½

  • Beasts of No Nation

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • The Visit

    ★★

  • The Danish Girl

    ★½

  • Steve Jobs

    ★★★★½

  • Spotlight

    ★★★★★

  • Room

    ★★★★★

  • Black Mass

    ★★★

  • Everest

    ★½

  • American Ultra

    ★★½

  • Straight Outta Compton

    ★★★★

  • Fantastic Four

    ½

  • Vacation

    ½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★½

  • Irrational Man

    ★½

  • Pixels

  • Paranormal Activity: The Ghost Dimension

    ½

  • The Gallows

    ½

  • The Lobster

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Ted 2

  • Terminator Genisys

    ★½

  • Minions

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Insidious: Chapter 3

    ★★

  • Results

    ½

  • Jurassic World

    ★★★½

  • San Andreas

  • Youth

    ★★★★

  • Poltergeist

    ½

  • Sicario

    ★★★★★

  • Carol

    ★★★½

  • Tomorrowland

  • Hot Pursuit

    ½

  • Pitch Perfect 2

    ★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Spy

    ★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★

  • Slow West

    ★★★

  • Furious 7

    ★★★★

  • Get Hard

    ★½

  • Southpaw

    ★★

  • Insurgent

    ½

  • Trainwreck

    ★★★★

  • Hot Tub Time Machine 2

    ½

  • Cinderella

    ★★★

  • Fifty Shades of Grey

    ½

  • The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

    ★★

  • Brooklyn

    ★★★★½