Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Failure to Launch

Failure to Launch

2006
×
★★½
Edit this entry  
01
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★½
Edit this entry  
28
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★½
Edit this entry  
28
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★★
Edit this entry  
26
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★
Edit this entry  
26
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Creator

The Creator

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Expend4bles

Expend4bles

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Farha

Farha

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Upside

The Upside

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
American Reunion

American Reunion

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
American Wedding

American Wedding

2003
×
★★½
Edit this entry  
29
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★
Edit this entry  
27
American Pie

American Pie

1999
×
★★½
Edit this entry  
25
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Flash

The Flash

2023
×
★★½
Edit this entry  
19
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rush

Rush

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Interview

The Interview

2014
×
★★
Edit this entry  
12
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Accepted

Accepted

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★½
Edit this entry  
06
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★
Edit this entry  
30
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Imagine Dragons: Live in Vegas

Imagine Dragons: Live in Vegas

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry