ardo has logged 61 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Extraction

Extraction

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Swallow

Swallow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Speed

Speed

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Secret in Their Eyes

The Secret in Their Eyes

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Brothers

Brothers

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Booksmart

Booksmart

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crash

Crash

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Rififi

Rififi

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Sweet Hereafter

The Sweet Hereafter

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Revolver

Revolver

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
17
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
1917

1917

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
Read the review Edit this entry