ardo has logged 57 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
16
F9

F9

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
First Blood

First Blood

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Boy Who Harnessed the Wind

The Boy Who Harnessed the Wind

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Samurai Cop

Samurai Cop

1991
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Catwoman

Catwoman

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
29
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Run Hide Fight

Run Hide Fight

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Burrow

Burrow

2020
×
Edit this entry  
23
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Head of State

Head of State

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Driveways

Driveways

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry