• The Guilty

    ★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★½

  • Love Hard

    ½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★½

  • Black Friday

    ½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Paprika

    ★★★

  • Inception

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★