RSS feed for moviefreak666

moviefreak666 has logged 150 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
The Upside

The Upside

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★½
Edit this entry  
25
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★★
Edit this entry  
11
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
04
Speed

Speed

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Ma

Ma

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
23
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Howling

The Howling

1981
×
★★★½
Edit this entry  
23
Encino Man

Encino Man

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
22
FearDotCom

FearDotCom

2002
×
★★
Edit this entry  
14
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
10
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Edit this entry  
01
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★
Edit this entry  
24
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★★
Edit this entry  
24
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Batman

Batman

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★½
Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
Backdraft

Backdraft

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★
Edit this entry  
02
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Witches

The Witches

1990
×
★★★★½
Edit this entry