Sort by

Jordan has logged 51 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
Read the review Edit this entry  
29
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Firm

The Firm

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The River Wild

The River Wild

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dances with Wolves

Dances with Wolves

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Freaky Friday

Freaky Friday

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
King Arthur

King Arthur

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sky High

Sky High

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Howard

Howard

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
Read the review Edit this entry  
14
Oliver & Company

Oliver & Company

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
After Earth

After Earth

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
MLK/FBI

MLK/FBI

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Selma

Selma

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Antwone Fisher

Antwone Fisher

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
An Education

An Education

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Naked Gun 33⅓: The Final Insult

Naked Gun 33⅓: The Final Insult

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry