MovieGenius has logged 48 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Certain Women

Certain Women

2016
×
Edit this entry  
27
G.I. Jane

G.I. Jane

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
7 Days in Entebbe

7 Days in Entebbe

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Hulk

Hulk

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Superbad

Superbad

2007
×
Edit this entry  
26
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★½
Edit this entry  
26
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Unsane

Unsane

2018
×
Edit this entry  
24
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Ricky Gervais: Humanity

Ricky Gervais: Humanity

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Miracle

Miracle

2004
×
Read the review Edit this entry  
23
Virtuosity

Virtuosity

1995
×
Edit this entry  
22
Challenge of the Masters

Challenge of the Masters

1976
×
Edit this entry  
22
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
Edit this entry  
20
Married to the Mob

Married to the Mob

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
18
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Prime Target

Prime Target

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
Edit this entry  
16
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
Read the review Edit this entry  
15
A Perfect Getaway

A Perfect Getaway

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
A Perfect Getaway

A Perfect Getaway

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
Edit this entry  
13
The Proposition

The Proposition

2005
×
Read the review Edit this entry  
13
The Shaolin Avengers

The Shaolin Avengers

1976
×
Edit this entry  
13
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
Edit this entry  
13
Jane

Jane

2017
×
Edit this entry  
11
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
Edit this entry  
11
Jackie

Jackie

2016
×
Edit this entry  
09
Gringo

Gringo

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
The Last of the Finest

The Last of the Finest

1990
×
★★★
Edit this entry  
07
Death Wish

Death Wish

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Winning Season

The Winning Season

2009
×
Edit this entry  
05
When We First Met

When We First Met

2018
×
Edit this entry  
04
Snow Steam Iron

Snow Steam Iron

2017
×
Read prior review Edit this entry  
04
The Chocolate War

The Chocolate War

1988
×
Edit this entry  
03
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
The Return of a Man Called Horse

The Return of a Man Called Horse

1976
×
Edit this entry  
02
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cotton Comes to Harlem

Cotton Comes to Harlem

1970
×
Edit this entry  
02
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★
Edit this entry  
01
Release The Flying Monkeys

Release The Flying Monkeys

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
Edit this entry