RSS feed for Jeremy

Jeremy has logged 137 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Rookie of the Year

Rookie of the Year

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Alphaville

Alphaville

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Snoopy, Come Home

Snoopy, Come Home

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Chris Porter: A Man From Kansas

Chris Porter: A Man From Kansas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Myth of the American Sleepover

The Myth of the American Sleepover

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pride and Prejudice

Pride and Prejudice

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Framing John DeLorean

Framing John DeLorean

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Psycho Cop Returns

Psycho Cop Returns

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
TerrorVision

TerrorVision

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spring Broke

Spring Broke

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love on the Run

Love on the Run

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bed and Board

Bed and Board

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Batman: Return of the Caped Crusaders

Batman: Return of the Caped Crusaders

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Batman vs. Two-Face

Batman vs. Two-Face

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Burning Bright

Burning Bright

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Stranger in Our House

Stranger in Our House

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Howling II: Stirba - Werewolf Bitch

Howling II: Stirba - Werewolf Bitch

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Aftermath

The Aftermath

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hummingbird Project

The Hummingbird Project

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Company of Wolves

The Company of Wolves

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Greta

Greta

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Abominable Dr. Phibes

The Abominable Dr. Phibes

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Killing of America

The Killing of America

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dragon Ball Super: Broly

Dragon Ball Super: Broly

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Good Dick

Good Dick

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Body Melt

Body Melt

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Glass

Glass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry