Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Judy

Judy

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Melody

Melody

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Us

Us

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Greta

Greta

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Van Gogh

Van Gogh

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Transit

Transit

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Transit

Transit

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cold War

Cold War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Wife

The Wife

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Roma

Roma

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
El Angel

El Angel

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jackie

Jackie

2016
×
★★
Read the review Edit this entry