• Diary of a Wimpy Kid

  • House of Gucci

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

  • Clifford the Big Red Dog

  • Eternals

  • Ghostbusters: Afterlife

  • The Harder They Fall

  • No Time to Die

  • V/H/S/94

  • Squid Game

  • Silent Night

  • The Humans

  • The Eyes of Tammy Faye

  • The Guilty

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

  • Spencer

  • Dune

  • Belfast

  • King Richard

  • Malignant

  • The Voyeurs

  • Candyman

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Superhost

  • Free Guy

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

  • Jungle Cruise

  • Old

  • Titane

  • The French Dispatch

  • Val

  • Space Jam: A New Legacy

  • Annette

  • Fear Street: 1994

  • No Sudden Move

  • Luca

  • The Little Prince(ss)

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Q: Into the Storm

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Yes Day

    ★★★½

  • Love or Money

    ★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

  • Willy's Wonderland

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Passing

  • Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • News of the World

    ★★½

  • The Last Blockbuster

  • The Prom

    ★★★★

  • Audrey

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★½

  • Fan Girl

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love Like the Falling Rain

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★

  • Spontaneous

    ★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½