moviegrande has logged 396 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Kalel, 15

Kalel, 15

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Fan Girl

Fan Girl

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The White Sheik

The White Sheik

1952
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Unknown

The Unknown

1927
×
★★★½
Edit this entry  
27
Now, Voyager

Now, Voyager

1942
×
★★★
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Isa Pa, with Feelings

Isa Pa, with Feelings

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Father Goose

Father Goose

1964
×
★★★★
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Indiscreet

Indiscreet

1958
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Grass Is Greener

The Grass Is Greener

1960
×
★★
Edit this entry  
21
Heaven Can Wait

Heaven Can Wait

1978
×
★★★★
Edit this entry  
20
Hachi: A Dog's Tale

Hachi: A Dog's Tale

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Holiday

Holiday

1938
×
★★★½
Edit this entry  
19
Bell, Book and Candle

Bell, Book and Candle

1958
×
★★★
Edit this entry  
14
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
Rita, Sue and Bob Too

Rita, Sue and Bob Too

1987
×
★★★
Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Smiling Lieutenant

The Smiling Lieutenant

1931
×
★★★½
Edit this entry  
06
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
Edit this entry  
05
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★
Edit this entry  
30
Variety Lights

Variety Lights

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Beethoven

Beethoven

1992
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Chase

The Chase

1966
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Tenant

The Tenant

1976
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Network

Network

1976
×
★★★½
Edit this entry  
24
Weekend at Bernie's

Weekend at Bernie's

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
One Hundred and One Nights

One Hundred and One Nights

1995
×
Read the review Edit this entry  
22
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★½
Edit this entry  
22
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
Edit this entry  
21
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
Guarding Tess

Guarding Tess

1994
×
★★½
Edit this entry  
19
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Primary Colors

Primary Colors

1998
×
★★★
Edit this entry  
16
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★★½
Edit this entry  
15
La Grande Bouffe

La Grande Bouffe

1973
×
Read the review Edit this entry  
15
The El Duce Tapes

The El Duce Tapes

2019
×
Edit this entry  
13
Make Way for Tomorrow

Make Way for Tomorrow

1937
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
The Servant

The Servant

1963
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Bad Seed

The Bad Seed

1956
×
★★★½
Edit this entry  
11
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
In the Bedroom

In the Bedroom

2001
×
★★½
Edit this entry  
03
The President's Analyst

The President's Analyst

1967
×
★★★
Edit this entry