moviegrande has logged 23 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Heiress

The Heiress

1949
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★
Edit this entry  
26
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★
Edit this entry  
26
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Streetwise

Streetwise

1984
×
Edit this entry  
23
Jo Jo Dancer, Your Life Is Calling

Jo Jo Dancer, Your Life Is Calling

1986
×
★★
Edit this entry  
22
Loves of a Blonde

Loves of a Blonde

1965
×
★★★
Edit this entry  
20
Mother

Mother

1996
×
★★★½
Edit this entry  
20
Defending Your Life

Defending Your Life

1991
×
★★★★
Edit this entry  
19
Lost in America

Lost in America

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
Three on a Match

Three on a Match

1932
×
Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hours

The Hours

2002
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Killers

The Killers

1956
×
Edit this entry  
14
Modern Romance

Modern Romance

1981
×
★★★
Edit this entry  
13
The Little Rascals

The Little Rascals

1994
×
★★★
Edit this entry  
11
King of New York

King of New York

1990
×
★★★
Edit this entry  
08
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
American Reunion

American Reunion

2012
×
★★★
Edit this entry