• Nope

    ★★½

  • Bill Burr: Live at Red Rocks

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Men

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ½

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

    ★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • RRR

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Boys Presents: Diabolical

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Pam & Tommy

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Moonfall

    ★½

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • The King's Man

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Hawkeye

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★

  • Eternals

  • The New House

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • Bingo Hell

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Bones

  • Copshop

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★½

  • Belfast

  • King Richard

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Vacation Friends

    ★★½

  • NYC Epicenters 9/11➔2021½

  • Candyman

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ½