RSS feed for Jonathan

Jonathan has logged 22 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Smurfs: The Lost Village

Smurfs: The Lost Village

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Paprika

Paprika

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla 1985

Godzilla 1985

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★½
Edit this entry  
23
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
23
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★½
Read the review Edit this entry