RSS feed for Jonathan

Jonathan has logged 59 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lucy

Lucy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dredd

Dredd

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bones Brigade: An Autobiography

Bones Brigade: An Autobiography

2012
×
★★★
Edit this entry  
04
Indie Game: The Movie

Indie Game: The Movie

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★
Edit this entry  
07
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Edit this entry  
28
The Time Machine

The Time Machine

1960
×
★★★
Edit this entry  
18
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★
Edit this entry  
12
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★
Edit this entry  
05
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★
Edit this entry  
02
Something in the Air

Something in the Air

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★
Edit this entry  
01
Abbott and Costello Meet Frankenstein

Abbott and Costello Meet Frankenstein

1948
×
★★★
Edit this entry  
29
The Wonderful World of the Brothers Grimm

The Wonderful World of the Brothers Grimm

1962
×
★★★
Edit this entry  
08
Premium Rush

Premium Rush

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
Seven Chances

Seven Chances

1925
×
★★★
Edit this entry  
13
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★
Edit this entry  
10
Four Rooms

Four Rooms

1995
×
★★★
Edit this entry  
04
The Call of Cthulhu

The Call of Cthulhu

2005
×
★★★
Edit this entry  
28
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★★
Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★
Edit this entry  
21
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★
Edit this entry  
14
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★
Edit this entry  
14
The Thomas Crown Affair

The Thomas Crown Affair

1968
×
★★★
Edit this entry  
13
20,000 Leagues Under the Sea

20,000 Leagues Under the Sea

1954
×
★★★
Edit this entry  
13
Raw Deal

Raw Deal

1948
×
★★★
Edit this entry  
12
Criss Cross

Criss Cross

1949
×
★★★
Edit this entry  
07
John Carter

John Carter

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★
Edit this entry  
31
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Raid

The Raid

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
The Captains

The Captains

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry