RSS feed for Jonathan

Jonathan has logged 32 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Paperman

Paperman

2012
×
★★★★
Edit this entry  
03
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★
Edit this entry  
02
Wrong

Wrong

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Rescuers

The Rescuers

1977
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Edit this entry  
19
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Brave

Brave

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
Celine and Julie Go Boating

Celine and Julie Go Boating

1974
×
★★★★
Edit this entry  
26
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
Haywire

Haywire

2011
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Thief of Bagdad

The Thief of Bagdad

1924
×
★★★★
Edit this entry  
14
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Lady Eve

The Lady Eve

1941
×
★★★★
Edit this entry  
30
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★
Edit this entry  
02
A Shot in the Dark

A Shot in the Dark

1964
×
★★★★
Edit this entry  
17
Once

Once

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Carnage

Carnage

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
Haywire

Haywire

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Edit this entry  
17
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Edit this entry