RSS feed for Alex Krajci

Alex Krajci has logged 431 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Superman II

Superman II

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Superman

Superman

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Dracula

Dracula

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dracula

Dracula

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dracula

Dracula

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
King Kong

King Kong

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dracula

Dracula

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jaws

Jaws

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jaws

Jaws

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
All Eyez on Me

All Eyez on Me

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
A Star Is Born

A Star Is Born

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Superman II

Superman II

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Superman

Superman

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Memento

Memento

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Titanic

Titanic

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream

Scream

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry