• George Carlin's American Dream

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★

  • Deep Water

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Marry Me

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Hawkeye

    ★½

  • Sing 2

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★½

  • After We Met Again

  • The Seeker

  • No Time to Die

    ★★★★

  • James Gunn Ranked

    ★★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★½

  • Black Widow

    ★½

  • Luca

    ★★★

  • Far From the Tree

  • Loki

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Voyage Into the Night

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Stop and Go

    ★★★

  • Murder Among the Mormons

    ★★★★

  • Cherry

    ★½

  • Pilots

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Mass

    ★★★★

  • Voicemails From Strangers: 2021

  • WandaVision

    ★★★

  • The Strange Case Of Vídeo Brinquedo || Official Short Documentary ||

    ★★★★★

  • Long Toast

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • A Teacher

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • 2020

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★

  • Into the Beat

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • 8:46

  • Rhubarb

    ★★★

  • Mulan

    ½