Sort by

Ethan has logged 270 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
My All American

My All American

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Risen

Risen

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★
Edit this entry  
22
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Aladdin

Aladdin

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Babe

Babe

1995
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Help

The Help

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Passion of the Christ

The Passion of the Christ

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fun with Dick and Jane

Fun with Dick and Jane

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Early Man

Early Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gettysburg

Gettysburg

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★½
Read prior review Edit this entry