RSS feed for MovieLuvr4Life

MovieLuvr4Life has logged 13 entries for romance films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Cockeyed Cowboys of Calico County

The Cockeyed Cowboys of Calico County

1970
×
★★★
Edit this entry  
11
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Thrill of It All

The Thrill of It All

1963
×
★★★½
Edit this entry  
14
Cold Mountain

Cold Mountain

2003
×
★★★★
Edit this entry  
01
Bull Durham

Bull Durham

1988
×
★★½
Edit this entry  
05
A Kiss Before Dying

A Kiss Before Dying

1956
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Flesh and Bone

Flesh and Bone

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Bombers B-52

Bombers B-52

1957
×
★★★★
Edit this entry  
13
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

2011
×
½
Edit this entry  
30
Operation Petticoat

Operation Petticoat

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Miracle of Morgan’s Creek

The Miracle of Morgan’s Creek

1943
×
★★★★
Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Edit this entry