• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • Crush

  • Metal Lords

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • X

    ★★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★★★★

  • The Wrong Missy

    ★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Instant Family

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Creep 2

    ★★★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★★★

  • Krampus

    ★★★★

  • Ted 2

    ★★★½

  • Before We Go

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • The One I Love

    ★★★★½

  • Creep

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★½

  • Oculus

    ★★★★

  • What If

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★★★

  • About Time

    ★★★★

  • This Is the End

    ★★★★★

  • The Purge

    ★★★