Sort by
  • A Haunting in Venice

    ★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★

  • The Flash

  • Extraction 2

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★

  • Cocaine Bear

    ★★★½

  • 2023 Oscar Nominated Shorts: Animation

    ★★★★½

  • 2023 Oscar Nominated Shorts: Live Action

    ★★★½

  • Creed III

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Talk to Me

    ★★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Sisu

    ★★

  • The Woman King

    ★★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★½

  • Women Talking

    ★★★★

  • Athena

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Prey

    ★★★★½

  • Skinamarink

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Aftersun

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • Men

    ★★★★

  • EO

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • 2022 Oscar Nominated Shorts: Animation

    ★★★★

  • 2022 Oscar-Nominated Shorts - Live Action

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Living

    ★★★½

  • Breaking

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★