Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
2024 Oscar Nominated Shorts: Animation

2024 Oscar Nominated Shorts: Animation

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
2024 Oscar Nominated Shorts: Live Action

2024 Oscar Nominated Shorts: Live Action

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
El Conde

El Conde

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Beekeeper

The Beekeeper

2024
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
Read the review Edit this entry  
13
Society of the Snow

Society of the Snow

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Last Voyage of the Demeter

The Last Voyage of the Demeter

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Color Purple

The Color Purple

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Maestro

Maestro

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
May December

May December

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Napoleon

Napoleon

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Chevalier

Chevalier

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
Read the review Edit this entry  
17
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★
Edit this entry  
11
Foe

Foe

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Saw X

Saw X

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Creator

The Creator

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Flash

The Flash

2023
×
Read the review Edit this entry  
23
Extraction 2

Extraction 2

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sisu

Sisu

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry