Sort by

James has logged 27 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Muscle

Muscle

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fanny Lye Deliver'd

Fanny Lye Deliver'd

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Judy & Punch

Judy & Punch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Greed

Greed

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Climb

The Climb

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Kingmaker

The Kingmaker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
A White, White Day

A White, White Day

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Koko-di Koko-da

Koko-di Koko-da

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wounds

Wounds

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cold Case Hammarskjöld

Cold Case Hammarskjöld

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ghost Town Anthology

Ghost Town Anthology

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jallikattu

Jallikattu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
By the Grace of God

By the Grace of God

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry