Sort by
  • Sita Ramam

    ★★★★

  • Vikrant Rona

    ★★★★

  • Malayankunju

    ★★★★

  • Thank You

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Gargi

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★★½

  • Kaduva

    ★★½

  • Rocketry: The Nambi Effect

    ★★★

  • JugJugg Jeeyo

    ★★★

  • Viraata Parvam

    ★★★

  • 777 Charlie

    ★★★½

  • Ante... Sundaraniki!

    ★★★

  • Major

    ★★★

  • Vikram

    ★★★½

  • Sarkaru Vaari Paata

    ★★½

  • Thar

    ★★★★

  • Acharya

    ★★★

  • Kaathuvaakula Rendu Kaadhal

    ★★½

  • K.G.F: Chapter 2

    ★★★½

  • Beast

    ★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • The Lost City

    ★★★★

  • Radhe Shyam

    ★★½

  • Hey! Sinamika

    ★★★

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★★½

  • Gehraiyaan

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★½

  • Bro Daddy

    ★★★

  • Salute

    ★★★

  • Atrangi Re

    ★★★

  • Minnal Murali

    ★★★½

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Single All the Way

    ★★★★

  • Marakkar: Lion of the Arabian Sea

    ★★★★

  • Maanaadu

    ★★★★

  • Kurup

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Love Hard

    ★★★★

  • Annaatthe

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★★

  • Jai Bhim

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Sardar Udham

    ★★★½

  • Udanpirappe

    ★★½

  • Konda Polam

    ★★½

  • Bhramam

    ★★★

  • Love Story

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★★

  • #Home

    ★★★½

  • Shershaah

    ★★★½

  • Kuruthi

    ★★★★

  • Navarasa

    ★★★½

  • Malik

    ★★★★

  • Haseen Dillruba

    ★★★

  • Cold Case

    ★★½

  • Good on Paper

    ★★½

  • Sherni

    ★★½

  • Jagame Thandhiram

    ★★½

  • Skater Girl

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Sardar Ka Grandson

    ★★★

  • Radhe

    ★★½

  • Ajeeb Daastaans

    ★★★

  • Seobok: Project Clone

    ★★★½

  • Karnan

    ★★★★

  • Nayattu

    ★★★★

  • Joji

    ★★★★