Sort by

Micah has logged 309 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Symphony in Slang

Symphony in Slang

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Christmas ...Again?!

Christmas ...Again?!

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Who: Revolution of the Daleks

Doctor Who: Revolution of the Daleks

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home

Home

2015
×
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry