Daniel has logged 75 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★½
Edit this entry  
14
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Edit this entry  
12
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
11
Red Notice

Red Notice

2021
×
Edit this entry  
10
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
The 13th Warrior

The 13th Warrior

1999
×
★★★
Edit this entry  
07
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Loki

Loki

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★½
Edit this entry  
30
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★½
Edit this entry  
27
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Edit this entry  
21
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Crow

The Crow

1994
×
★★★
Edit this entry  
17
The Swordsman

The Swordsman

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Edit this entry  
22
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Karate Kid Part III

The Karate Kid Part III

1989
×
★★
Edit this entry  
02
Dances with Wolves

Dances with Wolves

1990
×
★★★★
Edit this entry  
20
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★½
Edit this entry  
19
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
Ödipussi

Ödipussi

1988
×
★★★½
Edit this entry  
18
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★
Edit this entry  
16
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
They Live

They Live

1988
×
★★
Edit this entry  
05
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★½
Edit this entry  
27
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★
Edit this entry  
27
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Edit this entry