Sort by

Daniel has logged 73 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★½
Edit this entry  
10
Troll

Troll

2022
×
★★
Edit this entry  
09
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Lady Vengeance

Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Edit this entry  
20
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Edit this entry  
18
Black Death

Black Death

2010
×
★★½
Edit this entry  
12
QT8: The First Eight

QT8: The First Eight

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Prey

Prey

2022
×
★★
Edit this entry  
18
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Love in Thoughts

Love in Thoughts

2004
×
★★★
Edit this entry  
05
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Treasure Island

Treasure Island

1972
×
★★
Edit this entry  
30
Moonfall

Moonfall

2022
×
★½
Edit this entry  
28
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Wheels on Meals

Wheels on Meals

1984
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Golden Voyage of Sinbad

The Golden Voyage of Sinbad

1973
×
★★★
Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Edit this entry  
24
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★½
Edit this entry  
18
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★
Edit this entry  
15
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Edit this entry  
25
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Blue Steel

Blue Steel

1990
×
★★★
Edit this entry  
18
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Edit this entry  
01
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
mother!

mother!

2017
×
Edit this entry  
27
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
The Green Archer

The Green Archer

1961
×
★★½
Edit this entry  
24
Edgar Wallace - Die toten Augen von London

Edgar Wallace - Die toten Augen von London

1961
×
★★★
Edit this entry  
18
Edgar Wallace - Der Frosch mit der Maske

Edgar Wallace - Der Frosch mit der Maske

1959
×
★★½
Edit this entry  
15
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Torture Chamber of Dr. Sadism

The Torture Chamber of Dr. Sadism

1967
×
★★½
Edit this entry  
11
Battle in Seattle

Battle in Seattle

2007
×
★½
Edit this entry  
07
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Bubble

The Bubble

2022
×
★½
Edit this entry  
02
Not My Day

Not My Day

2014
×
★★★
Edit this entry  
30
Je suis Karl

Je suis Karl

2021
×
★★
Edit this entry