RSS feed for Adam
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Colossal

Colossal

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Long Shot

Long Shot

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jaws: The Revenge

Jaws: The Revenge

1987
×
Read the review Edit this entry  
11
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Blue Heaven

My Blue Heaven

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rough Night

Rough Night

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
The Layover

The Layover

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Death Note

Death Note

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Raw

Raw

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Incident by a Bank

Incident by a Bank

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Snatched

Snatched

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Armed and Dangerous

Armed and Dangerous

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Defiant Ones

The Defiant Ones

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Why Him?

Why Him?

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Strange Brew

Strange Brew

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Get Out

Get Out

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
No Holds Barred

No Holds Barred

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bellflower

Bellflower

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Citizen's Band

Citizen's Band

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
From One Second to the Next

From One Second to the Next

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Up the Creek

Up the Creek

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Killer Rack

Killer Rack

2015
×
Read the review Edit this entry  
11
Win It All

Win It All

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
WarGames

WarGames

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
XX

XX

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Vic

Vic

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dog Eat Dog

Dog Eat Dog

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Trash Fire

Trash Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Catfight

Catfight

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Passengers

Passengers

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry