Sort by

Adam has logged 52 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Soul

Soul

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fireball: Visitors From Darker Worlds

Fireball: Visitors From Darker Worlds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
08
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Underwater

Underwater

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Over the Edge

Over the Edge

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Action Point

Action Point

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Host

Host

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Missing 411: The Hunted

Missing 411: The Hunted

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Spaceship Earth

Spaceship Earth

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
27
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Void

The Void

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Onward

Onward

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
VFW

VFW

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bombshell

Bombshell

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Man vs. Snake

Man vs. Snake

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
After Midnight

After Midnight

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Women

Little Women

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mister America

Mister America

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Villains

Villains

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★½
Read the review Edit this entry