Ryan has logged 263 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★
Edit this entry  
30
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Edit this entry  
26
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★½
Edit this entry  
18
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★★
Edit this entry  
17
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Shrek the Halls

Shrek the Halls

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★½
Edit this entry  
17
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
16
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dog Eat Dog

Dog Eat Dog

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★½
Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dolemite

Dolemite

1975
×
★★★
Edit this entry  
14
The Flintstones

The Flintstones

1994
×
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★
Edit this entry