Ryan has logged 23 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Lucas

Lucas

1986
×
★★½
Edit this entry  
30
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
Read the review Edit this entry  
26
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
Edit this entry  
24
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Read prior review Edit this entry  
22
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★½
Edit this entry  
20
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★½
Edit this entry  
18
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
Read the review Edit this entry  
17
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★½
Edit this entry  
15
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★
Edit this entry  
15
Movie 43

Movie 43

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Maleficent

Maleficent

2014
×
★½
Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry