• From Beyond

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Friday the 13th Part VII: The New Blood

    ★★★

  • Basket Case

    ★★★

  • Halloween

    ★★½

  • A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

    ★★★

  • Halloween: The Curse of Michael Myers

    ★★½

  • The Exorcist

    ★★★★★

  • They Live

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Insidious

    ★½

  • Night of the Demons

    ★★★★

  • Black Sunday

    ★★★½

  • Hell Night

    ★★★

  • Sinister

    ★★★★½

  • Van Helsing

    ★★

  • Alvin and the Chipmunks: Daytona Jones and the Pearl of Wisdom

    ★★★½