• Scream

    ★★★★

  • The 355

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★★½

  • 'Twas the Fight Before Christmas

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Black Friday

    ★★

  • Swan Song

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Love Hard

    ★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★★

  • Injustice

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Birds of Paradise

    ★★★

  • Silent Night

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • Nightbooks

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Copshop

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Gateway

    ★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • He's All That

    ★★

  • The Voyeurs

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Habit

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Sweet Girl

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Respect

    ★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Aftermath

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Midnight in the Switchgrass

    ★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Belle

    ★★★★