Noah Damron has logged 248 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Nest

The Nest

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fatale

Fatale

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Collective

Collective

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Billy Lynn's Long Halftime Walk

Billy Lynn's Long Halftime Walk

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Alien Xmas

Alien Xmas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fatman

Fatman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
2012

2012

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Dreamland

Dreamland

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fahrenheit 9/11

Fahrenheit 9/11

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry