Noah Damron has logged 29 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lost Girls & Love Hotels

Lost Girls & Love Hotels

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★★
Edit this entry  
21
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Antebellum

Antebellum

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pandorum

Pandorum

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★★★
Edit this entry  
13
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Random Acts of Violence

Random Acts of Violence

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mulan

Mulan

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry