Sort by

Moviephil4315 has logged 334 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
29
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
27
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
Read the review Edit this entry  
04
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tag

Tag

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Three Musketeers

The Three Musketeers

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Maleficent

Maleficent

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Adrift

Adrift

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry