Sort by

Moviephil4315 has logged 55 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pan

Pan

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Happening

The Happening

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
Read the review Edit this entry  
25
Monsters vs Aliens

Monsters vs Aliens

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sinbad: Legend of the Seven Seas

Sinbad: Legend of the Seven Seas

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beowulf

Beowulf

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry