RSS feed for MoviePleb
  • Brahms: The Boy II

    ★★

  • The Turning

    ★★½

  • Rattlesnake

    ★★½

  • The Assent

    ★★

  • Eli

    ★★★★

  • Trick

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ½

  • Dark Light

    ★½

  • Haunt

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

  • After Midnight

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★½

  • Girl on the Third Floor

    ★★★

  • Oh, Ramona!

    ★★★

  • An Affair to Die For

    ★★★

  • Wounds

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★★

  • Door Lock

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • The Professor

  • The Perfection

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Trespassers

  • The Convent

    ½

  • The Cleaning Lady

    ★★★½

  • Down a Dark Hall

    ★★½

  • Before Someone Gets Hurt

    ½

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★½

  • Annihilation

  • Hereditary

    ★★★½

  • Day of the Dead: Bloodline

    ★½

  • Terrified

    ★★★

  • The Babysitter

    ★★★

  • The Ritual

    ★★★½

  • Papillon

    ★★★

  • It

    ★★★½

  • Veronica

    ★★★

  • Amityville: The Awakening

  • Baby Driver

  • Get Out

    ★★★½

  • Bushwick

  • Shut In

    ★★½

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★½

  • The Veil

    ★½

  • Recluse

    ★★★

  • Most Likely to Die

    ½

  • Mad Max: Fury Road

  • Demonic

    ★★½

  • The Boy Next Door

  • Deliver Us from Evil

    ★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

  • Paranormal Activity: The Marked Ones

  • The Secret Life of Walter Mitty

  • Iron Man 3

  • Evil Dead

  • In Fear

    ★½

  • The Conjuring

    ★★★½

  • Truth or Dare

  • Prometheus

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★

  • Sleep Tight

    ★★★½

  • Terrifier

    ★★½

  • Super 8