Sort by

MovieQueenz has logged 23 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
18
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
17
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
16
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
14
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★
Edit this entry  
10
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★★★
Read other review Edit this entry  
03
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Edit this entry