• Lightyear

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • Men

    ★★½

  • Senior Year

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Northman

    ★★★

  • Deep Water

    ★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • X

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★★

  • The Outfit

    ★★★

  • The Sky Is Everywhere

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Navalny

    ★★★½

  • Blood

    ★½

  • Emily the Criminal

    ★★

  • Am I Ok?

    ★★★

  • Palm Trees and Power Lines

    ★★★

  • My Old School

    ★★★★

  • God's Country

    ★½

  • Alice

    ★★

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

  • Meet Me In The Bathroom

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Something in the Dirt

    ½

  • Resurrection

    ★★★

  • Lucy and Desi

    ★★★

  • Sharp Stick

  • Summering

    ★½

  • Dual

    ★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Nanny

    ★★

  • Master

    ★½

  • Breaking

    ★★

  • Watcher

    ★½

  • Call Jane

    ★★★

  • Living

    ★★★

  • Fire of Love

    ★★★

  • Emergency

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • A Love Song

    ★★★

  • When You Finish Saving the World

    ★½

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • The Tender Bar

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Survivor

    ★★★

  • Charlotte

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½