Tristan has logged 267 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Stronger

Stronger

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Lily & the Snowman

Lily & the Snowman

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Balloon for Ben

A Balloon for Ben

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Christmas Story 2

A Christmas Story 2

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Very Nice, Very Nice

Very Nice, Very Nice

1961
×
Read the review Edit this entry  
18
Corral

Corral

1954
×
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thumbsucker

Thumbsucker

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Elle Fanning's Fan Fantasy

Elle Fanning's Fan Fantasy

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Change of Clothes

A Change of Clothes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shrek 5

Shrek 5

×
Read the review Edit this entry  
25
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mountain

Mountain

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Scream 2

Scream 2

1997
×
Read the review Edit this entry  
28
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Columbus

Columbus

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Leatherface

Leatherface

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
19
My Little Pony: The Movie

My Little Pony: The Movie

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Memories Lost and Found

Memories Lost and Found

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sentimental Reminiscence

Sentimental Reminiscence

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Brad's Status

Brad's Status

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Invisible War

The Invisible War

2012
×
★★★½
Edit this entry  
04
Triumph of the Will

Triumph of the Will

1935
×
Read the review Edit this entry  
02
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Our Souls at Night

Our Souls at Night

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
Read the review Edit this entry